Informace o kurzech

O tanečních lekcích v našich semestrech

Všechny lekce jsou koncipovány následovně : zahřátí se, rozcvičení se, práce s dechem, taneční prvky a koordinace těla, případně choreografie, zklidnění + protažení na závěr. Doporučujeme chránit si plosku nohy – gymnastické cvičky, speciální botičky na orientální tanec, apod. Co na sebe ?  Nejlépe taneční kalhoty, legíny, tepláky, top či tričko a okolo boků šátek či penízkový šál.

Začátečnice orientální břišní tance – naučíte se základní pohyby a prvky, držení těla při tanci, otočky, koordinaci těla, jednoduchou choreografii.

Pokročilé orientální břišní tance se závoji – rozvíjíte svou kreativitu, koordinujete své taneční návyky, tančíte s 1 či 2 závoji. Naučíte se i choreografii se kterou budete moci  vystoupit.

Závoje je možno zapůjčit, informujte se před zahájením kurzu.

Pokročilé orientální břišní tance s holí – rozvíjíte v sobě smysl a cit pro egyptské tance, pro folklórní a zemité tance. Naučíte se i choreografii  se kterou budete moci vystoupit.

Hůlku je možno zapůjčit, informujte se před zahájením kurzu.

Arabské orientální flamenco – temperamentní tance a prvky flamenca v kombinaci se smyslným a něžným orientálním břišním tancem. V tomto kurzu se naučíte jednotlivé pohyby a prvky v zajímavé choreografii. Oblečení viz. Flamenco.

Flamenco –  ohnivé tance ze Španělska. Barevné sukně, kytary, zpěv, temperament  to vše  je Flamenco.  Nechte se unést ladnými,ale temperamentními pohyby i hudbou v podání Jany Halukové na flamencovém víkendovém kurzu. Doporučujeme kalhoty a přes ně sukni, či dlouho sukni. Boty na podpatku typu lodička. Top či tričko.

Bollywoodský indický tanec – indický moderní filmový tanec. Naučíte se základní kroky a pózy bollywoodského tance. Bollywood to je směs nejen tanců,ale i barev a vůní. Jako je pestrá sama Indie, tak pestrý je bollywood. Nalézáte zde prvky a pohyby chrámových tanců, orientálních tanců , hip hopu až po aerobik. Není to tradiční styl jako jsou chrámové tance např. Kathak, Bharata Natyam. Ale je to svižný tanec, který nenechá vaše ruce, nohy ani mozek v klidu. Naučíte se zde krátkou choreografii. Kdo má sárí či polosárí může je využít právě zde.

Africký tanec a bubnování – naprosté odreagování se a uvolnění se v rytmu bubnů. Uvolněné, živé, expresivní a zemité tance. Napodobování pohybů ze světa zvířat. Splynutí s hudbou, vaším tělem, myslí i energií mezi spolutanečníky a bubeníky. Na těchto tancích máte možnost vyjádřit se tancem, zpěvem, křikem, bubnováním. Můžete využít i vyrobená či zakoupená chrastítka. Vhodné pro muže, ženy i děti. Oblečení: volné kalhoty, či zavinovací sukně. Savý top. Ručník sebou.

2 komentáře u “Informace o kurzech

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*