Studio Shareefa – činnost

Spolek Shareefa Mladá Boleslav je multikulturní a otevřený všem

Taneční spolek,škola, tanečnice Shareefa – nabízí dlouhodobě a profesionálně jak taneční předtančení a vystoupení, tak kurzy tance pro ženy, pro dívky,pro děti v Mladé Boleslavi. Jsou to kurzy body and mind i fitness dance.
– TS Sharefa z.s. je spolek, který pořádá hudební a taneční akce pro děti a dospělé, pro profesionály i amatérskou veřejnost.
– Bourá předsudky o kulturách ze zemí Blízkého východu (orientálních tanečních kulturách) formou přednášek, kurzů, seminářů, výstav, festivalů a soutěží.
– Členky spolku se účastní kulturních a společenských akcí, i soutěží. Shareefa podporuje mezigenerační setkávání dětí, dospělých, seniorů.
– Návštěvníci kurzů a akcí našeho spolku se zapojují do tanečních pohybových aktivit s radostí.
– V roce 2018 navázala Shareefa spolupráci s KC Klementinka, kde od roku 2019 vede také břišní tance pro dámy zralého a senior věku.

Shareefa nabízí bellydance( = břišní orientální tance), také lekce jógy, lekce flamenka, orientálního flamenka, flirt dance a cabaretu, indické tance a bollywood, dětskou pohybovou průpravu, a latinskoamerické tance. A to i externě u Vás ve studiu, ale především v Mladé Boleslavi.  „Vítám u nás každou ženu, dívku, která má zájem o taneční pohybovou aktivitu v jeho sportovní i spirituální formě“, říká Eva. A ve folklorních tancích, ve flamenku vítáme i tanečníky muže. Aktuální semestrální rozvrh tance najdete na webové stránce v kartě kurzy, semináře.

Od roku 2018 probíhají taneční kurzy a semináře jógy v novém studiu v Mladé Boleslavi , ulice Čechova 773 ( je to roh ulic Čechova a Václavkova, 3.patrová bytovka, vstup hlavním vchodem do domu). U nás si můžete zapůjčit tématické magazíny a knihy s taneční tématikou, vyzkoušet či zapůjčit si kostýmy a šaty na orientální tance. Vyzkoušet si bubnování a také hru na činelky.

A co dál ?
Shareefa, čti Šerífa, pořádá několikrát do roka taneční show
– pořádá haflu Yalla a večírky pro studentky, kurzistky, pro rodiny svých studentek a pro přátele tance
– svým dětským i dospělým začínajícím tanečnicím nabízí možnost zapůjčení kostýmu, šátků, či sukně na vystoupení
– v říjnu pořádá Halloween program pro své studentky
– a v prosinci pořádá Vánoční show a večírky
– v červnu klubová show na ukončení tanečního semestru
– na těchto večírcích předvedvádí své taneční umění lektorky a jsou místem setkání profesionálních i amatérských tanečnic
– je místem setkání pro kurzistky, pro mladoboleslaváky, pro hudebnice, i pro hostující tanečnice

Arabesque je festival tance a hudby orientálních tanců a flamenka v Mladé Boleslavi. Součástí Arabesque je Galashow hudby a tance, mezinárodní taneční soutěž orientálních břišních tanečnic dětí i dospělých, sólistek, duetů i skupinových orientálních tanců. Semináře tance pro laiky i profesionály, přednášky, bazar kostýmů a šperků, malování henou a mnohem více  www.festival-arabesque.eu . Shareefa  nabízí výtvarné kurzy scrapbookinghttp://www.fler.cz/zbozi?uid=4843 .

Zdravotní přínos břišních orientálních tanců a proč tančit bellydance, co vám tanec dá?

– Břišní tanec vám zvýší hustotu kostí, čímž se zaměřujeme na prevenci osteoporózy. Jak ? Mírným krouživým pohybem, krokovými variacemi.
– Osmičky a vlnění zmírňují přetížení pánve. A tím pomáhají redukovat bolestivost během PM syndromu.
– Břišní tanec skvěle působí jako prevence bolestí zad a pomáhá chránit před civilizačními chorobami.
– Třasy a shimmi zlepší cirkulaci krve a zlepšují elasticitu kůže. Hladké nožky a zadeček ( bez celulitidy) ocení jistě každá žena.
– Tanečnice je téměř pořád celou váhou na plosce nohy. Netančíme na podpatcích.
– Navíc bellydance redukuje stress !
– Břišní tanec vám zlepší náladu. Pomáhá přijmout sebe sama.
– Zvlášť při psychických problémech, a to jak v pubertě, tak v dospělosti, je toto téma velmi citlivé. Břišní orientální tanec může velmi pomoci.
– Bellydance pomáhá s přípavou pro otěhotnění i na porod samotný.

Spolupráce, sponzoring, podpora spolku

Doufám, že i v dalším období nám zachováte přízeň, a podpoříte spolkové taneční aktivity pro děti i dospělé. Podpoříte kulturní a tanečně vzdělávací aktivity svou návštěvou či sponzorským darem spolku Shareefa.  V případě darování může dárce použít odčitatelnou položku snižující základ daně z příjmů. Dárce právnická osoba má nárok na odčitatelnou položku, pokud hodnota jednoho daru (nebo všech darů jedné organizaci) bude činit alespoň 2000 Kč. Celoročně uvítáme také dobrovolníky i sponzory pro mezinárodní festival Arabesque, pro show a taneční večery. Neváhejte mě kontaktovat shareefa@shareefa.cz . Činnost a výsledky spolku Shareefa najdete také na facebooku.
Číslo účtu TS Shareefa z.s. je 5106120003, kód Expo banky je 4000.

V Mladé Boleslavi ve spolupráci s TS Shareefa lektorovali jak mezinárodně uznávaní lektoři ze zahraničí, tak lektoři z ČR:  Jamilah (PL, orientální tance), Dr. Mohamed Hassan (egyptské folklorní tance, tango orient), Osama M. Farag (egyptský folklórní tanec), Lisa Toth Czirkaj ( HU, orientálnítanec ), Elsbieta E. ( PL, flamenco), Katerina Joumana ( RU, orientální tance), Lucia Danse ( FR, orientální tance), Warda ( RU , gypsy dance, orientální tance), La Chiri ( SK, flamenko), Samira (PL, orientální tance), Cora Turner ( DE, bulesque, orientální tanec), Ziriab Marwana al Soleimana (arabská hudba), Annas Ekvator (arabská hudba), Kokodan (africké rytmy), Miran Kasem & Tashev Farhod (arabská hudba), Tabarkah (arabská hudba), Dr. Ch. Bahbouh, CSc. (přednášejí a vydavatel Dar Ibn Rushd, Ing.Mgr. R.Kopecký (přednášející) , Ch.M.Toma (přednášející), Sahar (ČR, orientální tance), Jana Legézová ( ČR, flamenko), Samirah (ČR, orientální tance), MONA a Šárka Rao (ČR, drum solo, raks sharqi), Petra Kordíková (ČR, arabské flamenco), Sharka Rao (ČR, orientální tance), Latifah (ČR, orientální tance a fusion oriental ), Lucie Šrámková Kárová (ČR, orientální tance, flamenko arabic), Lady Stania ( ČR, tribal dance), Duo Alegria (ČR, prožitkový tanec na živou hudbu), Lucie Janoušková (makeup Vendula dance (bollywood), Eva Procházková (flirt dance, burlesque, latinskoamerické tance), Shareefa (arabské tance, folklórní tance), Pavlína Skalská (tarab), Nashita (raks sharqi, burlesque ), Julia Pavlínská (bollywood, orientální tance), aj.

Z historie taneční školy Shareeefa

Nově probíhají taneční kurzy a semináře v Mladé Boleslavi, ulice Čechova 773, v novém Atelieru Shareefa.  Klub Atelieru Shareefa působil do roku 2014 na Staroměstském náměstí, kde se nacházel od roku 2010. Dřívější působení sahá do spolupráce s klubem Maxík v sídlišti, a sahá až do roku 2004 ve spolupráci s mateřským centrem Akma klub a s fit centrem ME. O kvalitách školy Shareefa svědčí i tanečnice, které prošly výukou v TS Shareefa a nyní vedou své taneční skupiny.

@TS Shareefa, z.s. Mladá Boleslav

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*