Tanečnice Shareefa

Lektorka a tanečnice Eva Shareefa (šerífa) založila v roce 2006 taneční skupinu Shareefa a školu, kde vede kurzy tance pro dospělé, kroužky tance pro děti a pro dívky. Trénování orientálních břišních tanců, folklóru, flamenka arabic, kabaretního stylu flirt dance, se věnuje Eva více jak 14 let. Absolvovala roční certifikovanou akademii Ahmeda Fekry v Liberci v 2008. Absolvovala certifikované víkendy egyptského folkloru s Nesmou v Praze 2016. Eva Shareefa vystudovala školu sportovního managementu Palestra, taneční certifikáty má z Káhiry, a vlastní i licenci zdravotního tělocviku, plavání, masáží a reiki. Eva Shareefa působila jako lektorka a tanečnice v Egyptě, v Praze, v Mělníce, v Liberci, v Hradci Králové, v Kněžmostu. Nyní se Eva Shareefa věnuje mladoboleslavskému spolku a škole Shareefa. Příležitostně se se svými studentkami účastní soutěží. Pravidelně pořádá v Mladé Boleslavi jarní festival Arabesque, Galashow školy Shareefa, klubovou show, večírky Yalla i Vánoční koncerty a večírky. Vystupuje i na různých akcích a večírcích komerčního či charitativního rázu, na akcích měst.

 

Shareefa (v překladu vznešená, jedinečná) je taneční škola  v Mladé Boleslavi a jméno lektorky a tanečnice Evy Shareefy. Ta získává umístnění na národních i mezinárodních soutěžích v ČR i v zahraničí. Mezi nejvýznamnější  úspěchy patří zlato v Káhiře za saidi, a zlato z Berlína. Dále 2. místo na festivalu Beaty a Horacia Cifuentes v Německu, za vlastní choreografii s hedvábnými vějíři, ve složení: Eva Hlávková, Nikola Uramová, Lenka Dušková. Porotou byla Jilina, Beata a Horacio Cifuentes, Shafiq aj. Za veliký přínos považuje, své více jak roční, taneční angažmá v Egyptě. A také účast na několika ročnících festivalu Nile Group v Káhiře, v Berlíně, Brusselu, v Paříži

 

Základem pro dobrou trenérku, jsou dle Evy, zkušenosti a praxe. Proto se Eva stále vzdělává. Ze zahraničních skvělých tanečníků jsou to: Mahmoud Reda neboli otec orientálních tanců v Egyptě ( egyptské folklórní tance), Farida Fahmy ( eygptské folkorní tance), Nesma ( egyptské folklorní tance, raks sharky, beldy ),Mohamed Kazafy ( raks sharky, egyptské folklórní tance), Tito ( raks sharky),  Sameh el Dessouki ( raks sharky, egyptské folklórní tance), Khaled Mahmoud ( raks sharky, egyptské folklórní tance, khaleegy ),  Dr.Mohamed Hassan ( tango orient, arabic flamenco, folklorní egyptské tance), Nesrin Bahaa ( raks sharky, egyptské folklorní tance) , Osama Emam ( egyptské folklórní tance),  Freiz ( raks sharky, egyptské folklórní tance),  Lubna Emam ( raks sharky, egyptské folklórní tance),  Nasra Emam ( raks sharky, egyptské folklórní tance),  Randa Kamel ( raks sharky, modern Cairo style ) , Sabriye Tekbilek ( bellydance ), Aida Nour ( raks sharky) , Ahmed Fekry ( raks sharky, egyptské folklórní tance ),  Liza Laziza ( raks sharky, folklórní tance), Zeina ( raks sharky), Asmahan ( raks sharky), Olfat Hassan ( egyptské folklorní tance), Hassan Saber ( egyptské folklorní tance), Hossam Abdel Ghany ( egyptské folklorní tance), Alla Abo Lelah ( egyptské folklorní tance),  Aladin el Kholy ( egyptské folklorní tance),Samara Salah ( marocký folklor, egyptský folklor),  Zahra ben Ammar ( orientální tance), Laura  Cernigliaro (raks sharky), Hayat el Helwa ( oriental samba), Beata Cifuentes ( raks sharky), Horacio Cifuentes (raks sharky, balet , burlesque ), Jilina (raks sharky ,modern Cairo style ), Queen Harish (indické tance) , Shahrazad ( indické tance) , Ahmet Ogren (turecké tance) , Elizabeth Strong ( turecké tance, tribal dance), Kaeshi (fantasy fusion), Sharon Kihara (tribal dance) , Sherri Wheatley ( tribal dance), Sefirah (fantasy, tango orient) ,Samara Hayat ( raks sharky, flamenco arabic ), Virgnia ( raks sharky), Boženka (raks sharky), Mayodi (raks sharky) , Jamilah ( raks sharky),  Kasumi ( raks sharky, beledy ), Ujwal M.Bhole (indické tance), Samirah ( orientální tance), Abir ( orientální tance) , aj…

 

V České republice jsou to:  Lucie Šrámková-Kárová (arabské flamenco, orientální tance), Petra Warda Kordíková (arabské flamenco, orientální tance i folklórní tance a mnohem více), Shereen (orientální tance), Stáňa Mužíková (tribal dance),  Vendulka Uhýrková  Kučerová (indické tance), Helena Valtová (indické tance),  Martina Viewegová (tribal dance), Latifah (oriental samba, orientální tance), Mona (orientální tance), Karolína Idrisová (orientální tance a egyptský folklór),  Ivana Hessová ( indické tance) , La Chiri Jana Haluková (flamenco) , Monika Rebcová (afro tance), Eva Procházková (flirt dance, kabaret burlesque, samba orient) , Dita Konášová (flamenco),  Pavla  Šmerdová (balet) , Pavla Sobotková (gymnastika), Warda (ruské cikánské tance, orientální tance), Lola Karpenko (flamenco), Michal Mach ( orientální tance), Rena Milgrom (gypsy dance), Martina Štanclová (pohybové hrátky s jógou pro děti), Jana Legezová (flamenco), Míra Čipera ( činelky, darbuka).

Studentky taneční školy Shareefa se účastní soutěží v ČR. Úspěchy taneční školy Shareefa jsou např:  2.místo na soutěži studia Layan 2.4.2016 pro trio Shareefa Layla flamenco orient s vějíři ve složení Miriam Lunix, Pavla Veselá, Lída Hájková. 3. místo mezi skupinami na soutěži s mezinárodní účastí festivalu Arabesque 19.3.2016 jako skupina Shareefa Layla ve složení Lída Hájková, Miriam Lunix, Pavla Veselá, Adéla Paulová, Dominika Kerdová. V lednu 2016 se umístily na soutěži v Praze OPT dívky Belly Kids TS Shareefa v tanci se závojem na 2. místě a dospělé trio TS Shareefa na 3. místě v dospělé kategorii skupin ve složení Eva Hlávková, Pavla Veselá, Lída Hájková s tancem tango orient.  V listopadu 2015 se umístila skupina Les chats de cabaret taneční školy Shareefa na Mistrovství WADF v Liberci na 1.místě s tancem flirt dance, stejně tak skupina Layla Shareefa se v Liberci umístila na 1.místě s tancem orientální flamenco s mantony.  V červnu 2015 se na Otevřeném mistrovství ČR umístila skupina Layla Shareefa na 1. místě a také skupina Les Chats de cabaret se umístila na 1. místě v tanci flirt dance s boa, a trio Les Chats de cabaret se umístilo na 1. místě v tanci flirt dance s využitím židličky. Gratulujeme!  V historii se účastnily dívky různých soutěžích v ČR také s velikými úspěchy. Bývalé studentky TS Shareefa se nadále věnují trénování svých tanečních skupin s většími či menšími úspěchy.

 

Wardah el Shareef ( WeS) Vznešené růže

Taneční skupina WeS z Prahy se věnovala  orientálním a egyptským folklórním tancům. Skupinu založila v roce 2008 tanečnice Shareefa a tanečnice Warda.  Úspěchy skupiny WeS : v listopadu 2009 se duo Wardah el Shareef umístila na 3.místě na festivalu Nile Group v Káhiře, v červnu 2009 se celá skupina WeS umístila na 1.místě v Berlíně na festivalu B.a H. Cifuentes  a  v listopadu 2008 na 1.místě na festivalu Nile Group v Káhiře, v červenci 2008 na 2. místě na festivalu Letsdance v Praze.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*