Informace o kurzech

O tanečních lekcích v našich semestrech

Všechny lekce jsou koncipovány následovně : zahřátí se, rozcvičení se, práce s dechem, taneční prvky a koordinace těla, případně choreografie, zklidnění + protažení na závěr. Doporučujeme chránit si plosku nohy – gymnastické cvičky, či lépe speciální taneční cvičky (tzn.botičky na orientální tanec).
Co na sebe ?  Nejlépe taneční kalhoty, legíny, tepláky, top či tričko a okolo boků šátek či penízkový šál.

Začátečnice orientální břišní tance – naučíte se základní pohyby a prvky, držení těla při tanci, otočky, dýchání, koordinaci těla, jednoduchou choreografii.

Pokročilé orientální břišní tance se závoji – rozvíjíte svou kreativitu, koordinujete své taneční návyky, tančíte s 1 či 2 závoji. Naučíte se i choreografii se kterou budete moci  vystoupit.

Závoje je možno zapůjčit, informujte se před zahájením kurzu.

Pokročilé orientální břišní tance s holí – rozvíjíte v sobě smysl a cit pro egyptské tance, pro folklórní a zemité tance. Naučíte se i choreografii  se kterou budete moci vystoupit.

Hůlku je možno zapůjčit, informujte se před zahájením kurzu.

Flirt dance a kabaret
Také jste již slyšela spojení flirtovní a svůdně tance, označované jako „flirt dance“ ? Nebo označení kabaretní tance? Kabaretní tance jsou inspirovány Kabaretem (francouzky cabaret = hospoda, šansony, skeče, taneční výstupy) a kabaretními tanečními výstupy. Flirt dance kabaret je hravá, ale pořád taneční forma, kterou již pár let vyučuje a tančí Eva Shareefa v Mladé Boleslavi. Kurz je vhodný pro originální a temperamentní ženy, pro ty, jenž se chtějí stát svůdnými, či chtějí tuto svou podstatnou složku své osobnosti objevit. Nebo pro ty, jenž rády tančí např. s boa, charleston, kankán 🙂

Arabské orientální flamenco – temperamentní tance a prvky flamenca v kombinaci se smyslným a něžným orientálním břišním tancem. V tomto kurzu se naučíte jednotlivé pohyby a prvky v zajímavé choreografii ohnivého tance ze Španělska. Barevné sukně, kytary, zpěv, temperament  to vše  je Flamenco.
Doporučujeme kalhoty a přes ně sukni, či dlouho sukni. Boty na podpatku typu lodička. Top či tričko.

Bollywoodský indický tanec – indický moderní filmový tanec. Naučíte se základní kroky a pózy bollywoodského tance. Bollywood to je směs nejen tanců,ale i barev a vůní. Jako je pestrá sama Indie, tak pestrý je bollywood. Nalézáte zde prvky a pohyby chrámových tanců, orientálních tanců , hip hopu až po aerobik. Není to tradiční styl jako jsou chrámové tance např. Kathak, Bharata Natyam. Ale je to svižný tanec, který nenechá vaše ruce, nohy ani mozek v klidu. Naučíte se zde krátkou choreografii. Kdo má sárí či polosárí může je využít právě zde.

Africký tanec a bubnování – naprosté odreagování se a uvolnění se v rytmu bubnů. Uvolněné, živé, expresivní a zemité tance. Napodobování pohybů ze světa zvířat. Splynutí s hudbou, vaším tělem, myslí i energií mezi spolutanečníky a bubeníky. Na těchto tancích máte možnost vyjádřit se tancem, zpěvem, křikem, bubnováním. Můžete využít i vyrobená či zakoupená chrastítka. Vhodné pro muže, ženy i děti. Oblečení: volné kalhoty, či zavinovací sukně. Savý top. Ručník sebou.

Power jóga Mladá Boleslav
Power jóga je zjednodušeně řečeno spojení klasické jógy s aerobními aktivitami. Tím se získá pohybová aktivita, která odbourává stres a zároveň formuje a zeštíhluje postavu. V power józe nejde ani tak o dokonalé prodýchání jednotlivých pozic, jako o dynamický a zároveň plynulý přechod z jedné pozice do druhé. Na sebe a sebou: vlastní podložku, ručník, lahev s vodou. Dále volnější oblečení, ve kterém se cítíte dobře. Delší legíny nebo tepláky, které neškrtí v pase a tričko nebo top, které se při obrácených polohách (hlavou dolů) neshrnují. Cvičí se na boso, proto je vhodná vlastní podložka.

Hormonální jóga Mladá Boleslav
Hormonální jóga podle Dinah Rodrigues jsou tři sestavy cviků, které vyrovnávají hladinu hormonů v těle. Sestava pro ženy, pro muže a pro diabetiky. Působení hormonální jógy oproti klasické józe na hormonální systém je rychlejší.
Více zde: https://www.jogahormonalni.cz/hormonalni-joga/
Hormonální jóga spojuje prvky klasické Hatha jógy, Kundalini jógy a tibetské techniky cirkulace energie. Její zakladatelka Brazilka Dinah Rodrigues ji vytvořila původně jako přírodní alternativu k hormonální substituci pro ženy v menopauze. Sama ji vyučuje již od roku 1992.

2 Replies to “Informace o kurzech”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*