Kolikrát jsem …. cestovatelské okénko tanečnice z Egypta

Kolikrát jsem byla v Egyptě za tancem a za kulturou, a kolikrát to člověka změní úplně? Ale úplně jinak, než jsem původně zamýšlela? Chtěla jsem se naučit konkrétní tanec, chtěla jsem cítit pyramidy, vidět Nil, luxusní i středověké obchody, vidět konkrétní hudební či taneční show třeba Randy Kamel, Diny, Lucy. Ale… Však víte, nakonec vidíte a nebo se naučíte zcela něco jiného. Třeba trpělivosti…. Nebo pozorovat rybky v moři…. Nebo se dokonce na krátkou část vašeho života stanete profesionální tanečnicí v Egyptě . Běháte z hotelu do hotelu na vaší taneční show, potíte nejen pot i krev. A přesto to stojí za to. Zážitky.
Nezapomenutelným, naprosto magickým zážitkem, jsou například lekce tance v Egyptě s egyptskou známou tanečnicí Freyz, či Lubnou Emam. Tu energii si nesete celý svůj taneční život. A s dalšími skvělými tanečníky, osobnostmi, i obyčejnými lidmi. Nebo folkloric show skupiny Kaoumeya Troupe v Opera House Cairo. A nemohu nezmínit shop Mr. Gaffara na starodávném souku ( tržišti) Khan el Khalily v Káhiře. Nejen orientální tanečnice jsou naprosto uchváceny a ztraceny v čtyřpodlažní budově plné kostýmů, propriet, látek a závojůpro tanečnice. Tento prostor uchvátí všechny ženy, které jen trochu rády nosí sukně, či mají rády šperky. Vřele doporučuji i kavárnu El Fishawy na El Khalily.

Kolikrát jsem navštívila Egypt? Tuto otázku slýchávám často. Ale ono se to pořád mění 🙂 . Už to ani nespočítám, a ani nechci. Život není o počítání. Egypt a hlavně Káhira je pro mě zážitkem a prožitkem na celý život. Myslím, že tanečnice, a dobrodružné povahy, pochopí.
Pár fotek z mých cest za tancem, hudbou, kulturou této civilizace sdílím. Malé cestovatelské okénko Egyptem.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*