Tanečnice a lektorka Eva Dancer / taneční škola a taneční spolek Shareefa

Mé jméno je Eva, tanečním uměleckým jménem známá jako Shareefa (Šerífa), a jsem certifikovanou lektorkou orientálního tance od roku 2004. Vedu kurzy egyptského orientálního tance, bellydance, egyptské Raqs sharqi, flamenko arabic, kabaretní burlesku a charleston.

Tančím již mnoho let, zabývala jsem sportovní gymnastikou, klasickými i latinskoamerickými tanci, bollywoodem. Jsem vystudovanou sportovní managerkou, držitelkou licence pro orientální tance, folklorní egyptské tance, pro výuku plavání, pro zdravotní tělocvik, pro masérskou činnost.

Teprve orientální tance (belly dance) a flamenko arabic je tím tancem, u kterého jsem vydržela a stále mne naplňuje. Moc mne baví taneční setkání s tanečnicemi na začátečnických i na pokročilých kurzech tance.

Také jsem se velmi připravovala a soutěžila s orientálním tancem, vyhrávala jsem 1.místa v Káhiře (Egypt), a také 1.místo v Berlíně ( Německo) na mezinárodních tanečních soutěžích s tancem saidi. Při výuce ráda zařazuji jak tradiční styly, tak fantasy fusion orient, například tanec s hedvábnými vějíři, křídly, péřové vějíře atp.

Eva Dancer – taneční škola a taneční spolek Shareefa

 • Sportovní managerka, zakladatelka úspěšné taneční školy Shareefa
 • Lektorka certifikovaná na Nile Group v Káhiře v letech 2008-2012
 • Lektorka certifikovaná v Akademii egyptského tance s Ahmedem Fekry v 2008
 • Lektorka certifikovaná z Nesma Dance Academy v 2016
 • Lektorka certifikovaná jógové hrátky pro děti v 2017
 • Taneční angažmá v Egyptě v letech 2011/2012
 • Spoluzakladatelka úspěšné taneční skupiny Wardah el Shareef, se kterou vyhrála 1. místo na mezinárodní taneční soutěži v Káhiře v Egyptě, a také 1. místo na mezinárodní taneční soutěži v Berlíně v Německu.
 • Lektorská praxe 19 let
 • Taneční a gymnastická praxe více jak  30 let
 • Eva dance a Shareefa, pro taneční školu a pro účely vystupování stále využívá název Shareefa, pro volnočasové kurzy tance pro ženy a gymnastické průpravy pro děti používá od r.2022 název Eva Dance
 • Držitelka licencí na výuku plavání, zdravotní tělocvik, masérství.

„Tanec je báseň, ve které je každý pohyb slovem.“ Mata Hari

Certifikovaná lektorka a tanečnice orientálních tanců a zdravotního tělocviku Eva, uměleckým jménem Shareefa.

Ženy, které pracují hlavou, mají sedavé kancelářské zaměstnání, ale i ženy, které se fyzicky nadřou, ty všechny ocení přínos tance pro své ženství. Možná právě Vy pociťujete chuť po pohybu a po tanci ? Po ladnosti a možnosti „vytančit se“ …

Chcete vyzkoušet novou pohybovou aktivitu? Chcete vyzkoušet rozličné taneční fúze, novinky, a také třeba pokročilejší zajímavé choreografie se mnou, jako s certifikovanou lektorkou tance?

Mám ozkoušeno jak na sobě, tak na svých klientkách a tanečnicích všech věkových i profesních skupin, že tanec opravdu pomáhá po zdravotní stránce, fyzicky, a také psychicky. Nezapomínejte na sebe, na svou ženskost.

Díky absolvování oboru Management sportu v roce 2003 mám adekvátní vzdělání pro lektorskou a managerskou činnost vedení spolku a také mám praxi v oboru zdravotní tělocvik, masérství a terapie, i reiki. Obor sportovního managementu jsem si vybrala záměrně, jelikož sport mne baví od mala. Díky studiu jsem si prohloubila mnohé znalosti např. anatomie, fyziologie, zdravotní tělocvik, které velice ráda zohledňuji v praxi, zejména při vedení hodin tanečních lekcí orientálního tance.

Zdravotní aspekty tanečního pohybu např. u cukrovky. Ve studii, která byla publikována v časopise The FASEB Journal, se vědeckému týmu z Centra cévní biologie MCG podařilo poprvé prokázat, že i jedno 45 minutové cvičení střední intenzity může uvést do pohybu angiogenezi, tedy tvorbu nových cév.

„Nesni o tom – zatanči to!“ W. M. Tory

I cesta může být cíl. „

„K tomu, aby ses stal profesionálním tanečníkem, je třeba udělat tři kroky: učit se tančit, učit se vystupovat a učit se překlenout křivdy.“ D. Gere

Kromě výuky tance nabízím také krásné a profesionální taneční vystoupení pro firmy, i na soukromé akce. Shareefa znamená v překladu jedinečná, ušlechtilá, významná, a takové je i mé nabízené taneční vystoupení orientálního tance, flamenka, či charlestonu.

Díky více jak ročnímu tanečnímu angažmá orientální tanečnice přímo v Egyptě, i díky zlatému ocenění ( 1. místu) z mezinárodních tanečních soutěží v Káhiře a také v Berlíně ( na které jsem se dlouho připravovala), vyučuji a tančím autentický egyptský styl jako jedna z mála v ČR. Ale nebojte vyučuji i tančím také fantasy bellydance, fit bellydance, flamenko orient, burlesque kabaret, ale vždy se dozvíte i potřebnou taneční „omáčku“.

Bližší informace o nabízených kurzech orientální tanců a bellydance, a seminářích, najdete na mé stránce v kartě kurzy, a v kartě semináře, stačí na ně kliknout. Vyučuji také soukromé lekce, máte-li zájem jako jednotlivec, či jste skupina. Vyučuji jak techniku tance, tak také taneční choreografie orientálních tanců, flamenka arabic, charlestonu, kabaretu, burlesque a flirt dance.

Chceš se také věnovat tanci ? Chcete si zatančit ?  

Poptáváte taneční vystoupení jednorázové a nebo pravidelnou show na vaší akci ?

Neváhejte mne kontaktovat na mém e-mailu shareefa@shareefa.cz 

Můžete si přečíst i rozhovor a doporučení v tomto rozhovoru pro média s certifikovanou taneční lektorkou Evou https://boleslavsky.denik.cz/kultura_region/tanec20070606.html

Další rozhovor na téma orientální tanec z pohledu ženského zdraví je na stránkách kolegyně lektorky hormonální jógy https://www.jogahormonalni.cz/news/orientalni-tance-z-pohledu-zenskeho-zdravi-s-evou-hlavkovou/

A mé úspěchy s tanečním spolkem Shareefa jsou publikovány například na webu města Mladá Boleslav https://mb-net.cz/mladoboleslavska-shareefa-privezla-zlato-a-nekolik-medaili-z-mistrovstvi/d-45071/p1=1594

ENGLISH ABOUT ME – DANCER EVA- SHAREEFA

Dancer Eva, with the dance stage name Shareefa (Sherífa), has been a certified oriental dance teacher and oriental dance dancer since 2004. She has studied not only oriental dance with Egyptian teachers, but also flamenco with teachers from Spain. She has had a very positive relationship with dance and movement, gymnastics since she was little. In 2003 she graduated from the Palestra Academy in the field of sports management. My biggest success is a oriental dance engagement in Egypt, and an gold award from the International Dance Competition in Cairo and in Berlin. Shareefa´s Name meaning is noble, honoured, eminent.
Wardah el Shareef – Egypt, Káhira, 1. místo

Odebírejte a sledujte můj Youtube kanál https://www.youtube.com/c/EvaShareefa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TANEČNÍ ÚSPĚCHY / DANCE ACHIEVEMENTS 

 • 2007             2. místo v Berlíně u Beaty a Horacia Cifuentes na Mezinárodní taneční soutěži, skupina Layali al Sharq
 • 2008             2. místo v Praze s taneční skupinou Wardah el Shareef
 • 2008             1. místo v Káhiře, v Egyptě, s taneční skupinou Wardah el Shareef (Vznešené růže)  na mezinárodní taneční soutěži festivalu Nile Group v egytpské Káhiře
 • 2008             absolvovala jsem  roční certifikovanou akademii Ahmeda Fekry 
 • 2007 – 2020  absolvovala jsem taneční stáže v egyptské Káhiře, v Emirátech, v Jordánsku 
 • 2011/2012    absolvovala jsem roční angažmá v Egyptě
 • 2016             absolvovala jsem certifikovaný kurz egyptského folkloru s Nesmou: egyptský folklor Mahmouda Redy

Soutěžní a mezinárodní úspěchy s mou skupinou v kostce 

 • 11/ 2009   3.místo na festivalu Nile Group v Káhiře
 • 06/2009    1.místo na německém festivalu B.a H. Cifuentes v Berlíně
 • 11/ 2008   1.místo na egyptském festivalu Nile Group v Káhiře
 • 07/ 2008   2. místo na mezinárodním festivalu Letsdance v Praze
 • 06/2007    2. místě na německém festivalu B. a H. Cifuentes v Berlíně

Úspěchy mých studentek tanečního spolku  Shareefa 

Např. 1. místo na soutěží OPT v Praze 18.1.2020, 2.místo na soutěži v Przni  v r. 2016 , 3. místo na festivalu Arabesque 19.3.2016 .  Mistrovství WADF v Liberci – 1.místo s tancem flirt dance,  1. místo pro flamenco s mantony v roce 2016. Atd.

Gratuluji!  V historii se účastnily dívky různých soutěžích v ČR také s velikými úspěchy. Bývalé studentky TS Shareefa se nadále věnují trénování svých tanečních skupin s většími či menšími úspěchy.

Mé studium se zahraničními lektory

Mahmoud Reda neboli průkopník orientálních tanců v Egyptě (egyptské folklórní tance), Farida Fahmy (eygptské folkorní tance), Nesma (egyptské folklorní tance, raks sharky, beledy), Mohamed Kazafy (raks sharky, egyptské folklórní tance), Tito ( raks sharky),  Sameh el Dessouki (raks sharky, egyptské folklórní tance), Khaled Mahmoud ( raks sharky, egyptské folklórní tance, khaleegy ),  Dr.Mohamed Hassan (tango orient, arabic flamenco, folklorní egyptské tance), Nesrin Bahaa (raks sharky, egyptské folklorní tance) , Osama Emam ( egyptské folklórní tance),  Freiz (raks sharky, egyptské folklórní tance),  Lubna Emam (raks sharky, egyptské folklórní tance),  Nasra Emam (raks sharky, egyptské folklórní tance, khaleeji),  Randa Kamel (raks sharky, modern Cairo style ), Sabriye Tekbilek (bellydance), Aida Nour ( raks sharky) , Ahmed Fekry (raks sharky, egyptské folklórní tance ),  Liza Laziza (raks sharky, folklórní tance, khaleeji), Zeina (raks sharky), Asmahan (raks sharky), Olfat Hassan ( egyptské folklorní tance), Hassan Saber ( egyptské folklorní tance), Hossam Abdel Ghany ( egyptské folklorní tance), Alla Abo Lelah ( egyptské folklorní tance),  Aladin el Kholy (egyptské folklorní tance),Samara Salah (marocký folklor, egyptský folklor),  Zahra ben Ammar (orientální tance), Laura  Cernigliaro (raks sharky), Hayat el Helwa (oriental samba), Beata Cifuentes ( raks sharky), Horacio Cifuentes (raks sharky, balet, burlesque ), Jilina (raks sharky ,modern Cairo style ), Queen Harish (indické tance) , Shahrazad (indické tance) , Ahmet Ogren (turecké tance) , Elizabeth Strong ( turecké tance, tribal dance), Kaeshi (fantasy fusion), Sharon Kihara (tribal dance) , Sherri Wheatley (tribal dance), Sefirah (fantasy, tango orient), Samara Hayat (raks sharky, flamenco arabic ), Virgnia (raks sharky), Boženka (raks sharky), Mayodi (raks sharky) , Jamilah (raks sharky),  Kasumi (raks sharky, beledy ), Ujwal M.Bhole (indické tance), Samirah ( orientální tance), Abir (orientální tance), Omaris Saneaux (salsa orient, klasika)  aj…

 

Mé studium s českými lektory

Lucie Šrámková-Kárová (arabské flamenco, bellydance), Rena Milgrom (gipsy dance), Petra Warda Kordíková (arabské flamenco, orientální tance i folklórní tance a mnohem více), Shereen (orientální tance), Stáňa Mužíková (tribal dance),  Vendulka Uhýrková  Kučerová (indické tance), Helena Valtová (indické tance),  Martina Viewegová (tribal dance), Latifah (oriental samba, orientální tance), Mona (orientální tance), Karolína Idrisová (orientální tance a egyptský folklór),  Ivana Hessová ( indické tance) , La Chiri (flamenco) , Monika Rebcová (afro tance), Eva Procházková (flirt dance, kabaret burlesque, samba orient) , Dita Konášová (flamenco),  Pavla  Šmerdová (balet) , Pavla Sobotková (gymnastika), Warda (ruské cikánské tance, orientální tance), Lola Karpenko (flamenco), Michal Mach ( orientální tance),  Martina Štanclová (pohybové hrátky s jógou pro děti), Jana Legezová (flamenco), Míra Čipera ( činelky, darbuka), Lenka Jehličková (flamenco), TŠ Zitovi ( standardní tance), Jindřich Hes a Ladislav Fišer (standardní a moderní tance).

Chceš si zatančit se mnou, a s námi v kurzu? 

Chceš taneční vystoupení na tvou/vaší akci ?

Neváhejte mne, prosím, kontaktovat na e-mailu:  shareefa@shareefa.cz 

Egyptský tanec saidi na festivalu

 

Layla Shareefa flamenco arabic

 

Taneční výuka bellydance pro ženy

 

Orientální taneční show by Shareefa

Orientální tanec je tanec originálně egyptský, který byl vytvořen na Středním východě , a zahrnuje mnoho stylů. Hlavní styl, Raqs Sharqi, se etabloval na Západě od 90. let 19. století a těší se rostoucímu úspěchu. Znevažujícím způsobem někdy mluvíme  v populární řeči o „  břišním tanci “. Tento tanec, orientání tanec Raqs Sharqi, je velmi elegantní a je ztělesněním elegantního tance a baletu v orientální formě. Oblast, ve které má orientální tanec svůj původ, zahrnuje území od Indie, přes Afriku, až po Španělsko….má mnoho druhů a variací, a každá z nich odráží kulturu daného státu z něhož pochází.

Klasické egyptské Raks Sharki je velice elegantní, a důraz se klade na propracovanou a kontrolovanou práci boky a správnou interpretaci hudby. Hudba často mění rytmus. V Egyptě by veřejně vystupující tanečnice měla mít zakryté bříško, proto se pod dvoudílný kostým nosí něco jako body stocking alias „tělová punčocha“. Oblíbené jsou též bohatě zdobené šaty vcelku.

Folklorní tance z Orientu

– Lidové tance, typické pro každý stát či oblast Orientu.
– V současné době je možno vidět i jejich zmodernizovanou – kabaretní podobu, např.: tanec s hůlkou, tanec se svícnem…

 • Saidi „saedy“ (tanec s hůlkou, s holí) má svůj původ v jižním Egyptě, v oblasti zvané Saidy. Původně mužský tanec Tahtib, který byl ukázkou a prezentací umu v boji, převzaly i ženy coby zábavnou parodii. Tanečnice nebo tanečník jako pomůcku užívají hůl či hůlku. Tancuje se v tradičních dlouhých šatech nebo v jednodílných kabaretních variacích na tento oděv. Šaty mohou být zdobeny velkými flitry v řadách, či po okrajích oděvu. Mohou být v moderním kabaretním a barevném pojetí, určené na stage. A nebo mohou být šaty, alias galábky jednoduché, jednobarevné, více tradiční.
 • Eskanderani (Melaya Laff) má historii sahající asi pouze 100 let zpátky. Je to rozverná prezentace oblasti a osobnosti z oblasti Alexandrie ( Egypt Středozemní moře) a vzhledu ženy. Tanečnice se chová mírně koketně, na sobě má krátké barevné šatičky s kanýrky a velikými flitry, jako obutí pantoflíčky na podpatku, někdy má obličej symbolicky zahalený háčkovanou zdobenou rouškou. Coby taneční pomůcka se užívá melaya laff – tradiční kus tmavého ženského velikého šálu, jakožto součást oděvu. Pro někoho je Eskanderany styl vyvinut průkopníkem Mahmoudem Redou ( Reda styl, Folkloric Reda group) a pro jiné je folklorní prezentací oblasti. Každopádně současná forma je forma divadelní, uzpůsobena jevištní divadelní formě tance, s využíváním diagonál. Tanec je svižný, hravý a velmi oblíbený.
 • Khaleegy má svůj původ v oblasti Perského zálivu. Tanečnice pohupuje do rytmu tělem a hlavou, přitom opisuje různé kruhy či osmičky svými dlouhými rozpuštěnými vlasy. Tančí se v širokých bohatě zdobených šatech, které jsou oblečeny přes běžný oděv. Šaty na Khaleegy se nazývají Thoba, Thobe.
Fantasy Orient

je velmi často prezentován v Evropě a Americe. Zahrnuje jakýkoliv taneční projev s větším či menším podílem orientálního tance. V podstatě se sem dá zařadit vše, co není klasický kabaretní či folklorní tanec. Většinou se jedná o kombinace kabaretního orientálního tance s jinými tanečními styly, např. indicko-arabský mix, arabské flamenko, samba-orient… Velmi oblíbené jsou tance s efektními pomůckami jako jsou křídla Isis wings, závoje, šavle, svícny nebo různé typy vějířů, ohňové vějíře, hedvábné vějíře, a jiné.

One Reply to “Tanečnice a lektorka Eva Dancer / taneční škola a taneční spolek Shareefa”

 1. Pingback: Aktuální kurzy tance a jógy Shareefa – podzim 2020/ zima 2021 – Shareefa – skupina a tanečně pohybové studio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*