Orientální tanečnice dobyly Berlín

Vznešené růže, jak zní překlad názvu uskupení orientálních tanečnic z arabštiny, na soutěži v Berlíně úspěšně navázala na loňské prvenství. Sestava ve složení Eva Shareefa, Nikola U. a Lenka D. skončila na sedmém ročníku Sommerfestival Beaty & Horacia Cifuentes druhá,v roce 2010.
„Soutěž sólistek, duetů a trií s velkým počtem soutěžících byla vyrovnaná. Často rozhodovaly detaily,“ říká vedoucí lektorka a zakladatelka boleslavské skupiny Eva Shareefa.
Je toho hodně, na co musí tanečnice dávat pozor. „Hodnotí se hudba, technika tance, nalíčení, kostýmy, účesy, oční kontakt s diváky i porotou,“ vysvětluje Eva Shareefa. Nám se podařilo tančit na hlavním jevišti se všemi celosvětovými hvězdami bellydance. Dámy, které se umístily na 1. místě odjely, a tím pádem jsme byly osloveny my. Tančit na Galashow s Beatou a Horaciem Cifuentesovými, nebo s Jilinou, či s Sharon Kiharou byl splněný sen.

Stříbro berou

„Být na stříbrné pozici v této soutěži je poctou,“ cení si úspěchu dívky ze Shareefy.
Co ženy z Mladoboleslavska na orientálním tanci přitahuje? „Je to především způsob pohybu, který spojuje tanec, prožitek a týmovou spolupráci,“ říká žena, která se s orientálním tancem seznámila při studiu.
„Máte možnost stále poznávat nové taneční kombinace, cvičíte pružnost těla. Je to skvělá relaxace. A nemusíte být zrovna profesionální tanečnice,“ říká Eva Shareefa.

Festivaly a orientální akce v Česku

Podle ní se tanci lze věnovat v každém věku. Není to však úplně snadné. „Samozřejmě, musíte znát základní taneční formy. Dobré je trénovat s profesionály, což se mně i ostatním členkám skupiny Shareefa a Wardah el Shareefa poštěstilo,“ pochvaluje si Eva Shareefa.
Půvabné dámy neobjíždějí pouze soutěže. Blíží se sezona plesů, na kterých vystupují.
„Plesy jsou vždy zajímavé jak pro členky, které předvedou, co se naučily, tak pro návštěvníky. Můžeme zařadit folklorní tanec v šatech nebo odhalenější kostymy ve stylu Raks Sharki, tedy v bohatě zdobených kostýmech,“ říká Eva Shareefa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*