10.ročník festivalu tance Arabesque proběhl 11. a 12. května v Mladé Boleslavi

O víkendu 11. a 12.května se konal desátý jubilejní festival tance Arabesque přímo v Mladé Boleslavi

Festival Arabesque uspořádal v Mladé Boleslavi již podesáté spolek Shareefa z.s. A to s myšlenkou propojení umění tance a výtvarného umění. S myšlenkou umožnit veřejnosti vnímat krásu a historii orientálních tanců a orientální hudby, včetně aktuálních trendů a novinek. V Domu Kultury, na malém divadelním sále, si tak mohli diváci i tanečnice přijít na své. Konala se jak soutěž v orientálních tancích s mezinárodní účastí soutěžících, s mezinárodní porotou. Tak Galashow orientálních břišních tanců. Tu doprovázel zpěv i bubnování, obé tak posunulo výkony tanečnic a tanečníků.

Návštěvníci letošního jubilejního ročníku festivalu Arabesque ocenili novinky a pestrost tanečních soutěžních kategorií, skvělé výkony soutěžících i krásnou světelnou show na stagi, která tak zvýšila umělecký dojem. V 13 kategoriích soutěže se neztratily ani mladoboleslavské tanečnice. Ty se umístily na krásném 3. místě v kategorii sólo de luxe ( Lída Hájková) a také jako duet ( Adéla a Lída). A na 2. místě v kategorii tančím s pírkem (Adéla Paulová). Kompletní výsledky taneční soutěže, i výtvarné soutěže, najdete na stránkách festivalu www.festival-arabesque.eu .

Letošní soutěž zaznamenala více jak 70 startů z různých tanečních škol celých Čech i ze zahraničí.

V předsálí si mohli tanečnice i diváci prohlédnou a také vybrat krásné taneční kostýmy a propriety na tanec, které také tvořily módní přehlídku Ta se konala letos vůbec poprvé a sklidila obrovský úspěch. Dále v předsálí čekala možnost malování hennou, lepení krystalů a malování na obličej, ochutnávka indických čajů i arabské kávy, šperky z Indie i z Egypta. Čímž se opravdu mohli přenést do kouzelného pohádkového prostředí. Součástí orientálního tržiště, které se ve foyer na jeden den vytvořilo, byla také výstava výtvarných prací, které zaujaly letošní výtvarnou odbornou porotu této soutěže: tančím s pírkem.

Neděle se nesla v duchu tanečního vzdělávání. Ve studiu Shareefa se tanečnice vzdělávaly a zlepšovaly si techniku s lektorkami ze zahraničí. Trénovaly indický tanec, orientální tanec klasický i moderní a také tanec tribal dance.

Všem návštěvníkům děkujeme za vřelý potlesk, tanečnicím gratulujeme a díky patří též Statutárnímu městu Mladá Boleslav za podporu, společnosti Preciosa Ornela za perličky pro všechny soutěžící a také firmě Kitl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*