TRADICE A KULTURNÍ VLIVY PŘI TANCÍCH BLÍZKÉHO VÝCHODU

TRADICE MENAHT TANCŮ aneb omáčka kolem.

Díky taneční komunitě a osvětě v této oblasti.
Ta řeší např.to, proč prostě nelze tančit co chci, načmárat henna tatoo na obličej, aka tribal dancer, aka Amazigh.

Proč? Za mne:

 • kolonialismus
 • kulturní přivlastnění
 • vykrádání kultur
 • tradice a hodnoty


  Tančíme-li, tančíte-li, tance z oblasti Blízkého východu, nazývané také nevhodně ” belly dance”, v našem překladu jsou to orientální tance, říkáme také břišní tance, ale to je už právě jaksi nevhodný název pro tento tanec z oblasti Blízkého východu.
  Právě tanečnice bez vzdělání, no a samozřejmě laici, takto tanec nazývají, misinterpretují tanec z oblasti MENAHT.
  Ano, pakliže tančím a učím tance, ” belly dance” , je to vždy o tom, že tančíme a cvičíme pohyby. Ale také se snažím poskytnout nějakou, tuto, omáčku okolo a kolem. Už jen fakt, že náš tanec vychází z kultury, řeči, jazyka, tradic zemí, jejichž jazykem nemluvíme, ale na takovou hudbu tančíme.
  Oslavujete a přivoláváte úrodu v jednom tanci, nebo např. smutníte pro odchod osoby ze světa, v druhém tanci, nebo např. tančíte pouliční tanec drogových uživatelů a nebo prodavače pomerančů…

  Najednou už vidíte trochu ten rozdíl? Proč je dobré a nutné vědět. Vše zatančíme jinak. A je nutné mít zdrojové informace.
  Samotný tanec vás pak více baví. Víte, na co se máte soustředit.
  Správně, nebo jaksi dobré, je za tanečními informacemi chodit ke zdroji, za ” vzděláním ” , jako za souhrnem znalostí, dovedností, a schopností.

  A proto vlastně píšu a sdílím. Jsou tu zdrojové informace, osoby, tanečnice, a skupiny. Různé rozhovory se studnicemi informací, například Roxxane Shelaby a Lei The Night, Kif-kif bledi skupina.

  MENAHT je akronym pro tance Middle Eastern ( Blízký východ), North African ( Severní Afrika), Hellenic Greece ( Řecko), Turecko.

  #diskuze #kolonialismus #colonialism #orientalism #dance #culturalappropriation #france #bellydance #MENAHT #mladaboleslav #shareefa #brisnitance

  Watch it to see for yourself<3 Live With Roxxanne-Raissa Lei na Youtube. Roxxanna je nově přispěvatlkou Zameeny od Zary z Egypta. A vznikla také její série podkastů na Youtube, viz. právě tento s Laylou. Layla se dostala do podvědomí s osvětou na téma “berber knee” – termín milně používají při výuce některé tanečnice stylu tribal, který využil a nesmyslně zařadil prvky z různých kultur, které nesmyslně různě poskládal do stylu tribal. Je to prvek, který je hojně a chybně používán v terminologii tribal dance a tribal dancers.

Kif-kif bledi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*