Cestovatelské okénko – Egypt

Kolikrát jsem byla  Egyptě. za tancem a za kulturou, a kolikrát Egypt člověka překvapí? Ale úplně jinak, než jsem původně zamýšlela? Chtěla jsem se naučit konkrétní tanec, cítit a vidět pyramidy, vidět Nil, luxusní i středověké obchody, vidět konkrétní hudební či taneční show.  Třeba Randy Kamel, Diny, Lucy. Ale… Však víte, nakonec vidíte a nebo se naučíte zcela něco jiného. Třeba pomyslný trénink trpělivosti v Egyptě… Protože inshallah… 🙂 Na všechno je v Egyptě dost času, a dá-li Bůh, vše dobře dopadne. Tak nějak se to dá přeložit. A tak nějak s rozmyslem, časem, ke všemu v Egyptě přistupují.

Egypt nejsou jen historické památky, ale pro mno lidí jsou to návštěvy rezortů při dovolených. Potápění, šnorchlování či pozorování rybek  a podmořského světa v moři Rudé moře

Nebo se dokonce na část vašeho života stanete profesionální tanečnicí v Egyptě. Jezdíte a běháte z hotelu na hotel, ze show na show. A přesto to stojí za ty zážitky.

Nezapomenutelným, naprosto magickým zážitkem, jsou například lekce tance v Egyptě s egyptskou známou tanečnicí Freyz, Lubnou Emam, Nasrou, Faridou Fahmy. Tu energii si nesete celý svůj taneční život. A s dalšími skvělými tanečníky, osobnostmi, i obyčejnými lidmi. Nebo folkloric show skupiny Kaoumeya Troupe v Opera House Cairo.

Nemohu však nezmínit obchod Mr. Gaffara, který se nachází na starodávném souku ( tržišti) Khan el Khalily khan el khalili v Káhiře. Nejen orientální tanečnice jsou naprosto uchváceny a ztraceny v čtyřpodlažní budově plné kostýmů, propriet, látek a závojů pro tanečnice. Tento prostor uchvátí všechny ženy, které jen trochu rády nosí sukně, zajímají je krásné látky,  či mají rády šperky. Vřele doporučuji i kavárnu El Fishawy na El Khalily.  

Kolikrát jsem navštívila Egypt?

Tuto otázku slýchávám často. Ale ono se to pořád mění 🙂 

Už to ani nespočítám, a ani nechci. Život není o počítání. Egypt, a hlavně Káhira, je pro mne zážitkem a prožitkem na celý život. Stále mám touhu se tam vracet. Myslím, že tanečnice, a dobrodružné povahy, pochopí.
Pár fotek z mých cest za tancem, hudbou, kulturou této civilizace sdílím. Malé cestovatelské okénko Egyptem. Spolu s krásami Sinaje Sinajského poloostrova. A Rudého moře. القاهرة, Al-Qáhira, Káhira, Cairo – Egypt

Shareefa dancer in Cairo

Shareefa dancer in Sharm el-Sheikh, Šarm aš-šajch, Egypt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*