Účinky tanečních lekcí na lidský organismus

Tančit může opravdu každý, to asi není žádnou novinkou. Jaké jsou účinky tance na lidský organismus? To může být překvapením pro mnohé z nás. Orientální břišní tance mají pozitivní vliv na zdraví, působí psychosociálně i psychohygienicky na ženy bez rozdílu věky, takže i na dívky, ženy středního i zralého věku! Ženám i dívkám pomáhá lépe si uvědomit svou ženskost.
Vyzkoušejte si krásu i  podmanivost tanečních stylů jako jsou tance orientální, indické tance, flamenco arabic, či latinu, kabaret, flirt dance a burlesque.
Pro převážnou většinu tanečních aktivit nerozhoduje věk, váha ani postava. Navíc tance prospívají zdraví psychickému i fyzickému.

Máte-li zájem relaxovat, hýbat se, jen tak si zatančit pro radost, jste u nás vítány ! Chcete-li vystupovat, znamená to naučit se choreografie, jsou právě pro vás vhodnější kurzy pokročilejších v TS Shareefa. Chcete-li soutěž, nebo vystupovat to je již náročnější, pak jsou nutné tréninky v našem studiu minimálně 2 krát až třikrát týdně a věnovat se trénování i doma ve volném čase.

Jak působí tanec na zdraví ?

 • Podporuje správné držení těla
 • Uvolnění ztuhlých svalů šíje
 • Přináší pocity radosti
 • Protažení šlach
 • Výrazná úleva při stresu
 • Zpevnění svalů s důrazem na oblast svalů zádových, svalů paží, zadečku, pánevního dna, břicha
 • Výrazný vliv na menstruační i klimakterické potíže
 • Vhodné při léčbě neplodnosti
 • Podporuje trávení

Tanec dále výrazně posiluje pánevní dno, čímž pomáhá při léčbe inkontinence. Pomáhá najít a objevit svou ženskost, přijmout se taková, jaká jste. Výrazně přispívá proti stresu a tím také preventivně pomáhá před civilizačními chorobami. Perličkou je fakt, že v Německu je orientální tanec uznán jako léčebná metoda.
Při tanci prokrvíte končetiny až do konečků prstů. Pomáhá proto ženám, kterým je tzv. pořád zima.
Rukama se při tanci formují mudry (gesta z prstů a rukou). Stiskem prstů se oživují body, což pomáhá v boji proti revmatickému onemocnění, a pomáhá koordinaci jemné motoriky.

Přijďte k nám tančit a budete zářit. Rozkvetete ♥

2 Replies to “Účinky tanečních lekcí na lidský organismus”

 1. Pingback: Připravovaný podzimní rozvrh studia Shareefa Mladá Boleslav – Shareefa – Taneční a pohybové studio

 2. Pingback: Letní semináře tance o prázdninách 2019 pro začátečníky i pokročilé – Shareefa – Taneční a pohybové studio

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*